Yapay zeka destekli Kiosk sizi tanıyarak siparişiniz alacak

Kaliforniya firması olan CaliBurger tarafından başlatılan ve Kiosk kullanan satış stratejisi “Keşke bizde de olsa” dedirtiyor. Yapay zeka destekli Kiosk kullanarak, sadakat uygulaması başlatan firma, siparişleri bu yöntemle almaya başladı.

Kiosk sizi tanıyor

Kiosk bulunan şubelerde bu alete giderek kendi hesabınızı oluşturmanız yeterli oluyor. Bu sırada sonraki siparişlerinizde kullanılmak üzere bir adet profilden fotoğrafınızı alan sistem, böylelikle sizi tanımak için algoritmasını oluşturuyor.

Sonraki siparişleriniz için sadece Kiosk’a yaklaşmanız ve kameraya doğru gülümsemeniz yeterli oluyor. Daha önceki siparişinizi size tekrar sunan sistem, böylelikle hızlı bir şekilde ürünü size hazırlamak için mutfağı bilgilendirebiliyor.

Doğal olarak ödemeleri de makine üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Böylelikle sizi sıra bekleme derdinden kurtarmış oluyor. Ayrıca firma için de diğer müşteriler ile ilgilenmek için zaman vermiş oluyorsunuz.

Kullanıcıların kendi deneyimlerini aktardığı aşağıdaki videoyu izler ve yazıya devam ederseniz kendi yorumumuzu da aktaracağız.

Yapay Zeka Sistemler Hakkında

Yapay zeka daha önceki haber ve makalelerimizde bahsettik. Aslında son zamanlarda girdiğimiz haberlerimizin çoğu bu yönde. Gelişen bir teknoloji ağı içerisinde, ancak filmlerde izlerken şahit olduğumuz yüz tanıma, ses ve belki de ilerleyen safhada retina tanımaya kadar varacak olan bir çağa girmek üzereyiz.

Eminiz bu yukarıda bahsi geçen sistemin genel kullanımı arttıkça ülkemizde de örneklerini göreceğiz. Haberleri takip edenlerin kasasız işlemlere geçiş yapacağımız, ürünleri tanımlı kartlarımızdan rahatlıkla alacağımız sistemlerin gelmek üzere olduğunu görmüşlerdir.

Umarız bu ve benzeri uygulamalar ve yapay zeka, insanlık faydasına kullanılmaya devam eder.

Haberlerimizi ve yorumlarımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın