Windows 10 hedeflerin gerisinde kaldı

Windows 10 2015 yılının Temmuz ayında piyasaya sürüldüğünde Microsoft, 2017 yılının sonunda 1 milyar kullanıcının işletim sistemini en son sürüme yükseltmesini umduklarını aktarmıştı. Hatta bunu bir hedef olarak koymuşlardı ve bu yılın son gününe kadar ücretsiz güncelleme imkanı sağlayacaklarını belirtmişlerdi.

Windows 10 600 milyon kullanıcıya erişti

Buradan bakınca 400 milyon kullanıcı hala kullandıkları versiyonda kalmaya hevesli görünüyorlar. Şu an hali hazırda ülkemize Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 kurulu bilgisayarlar bulunmakta. Global çapta da bu şekilde bir tutum sergilendiği ve yükseltme yapılmadığı görünüyor.

600 milyon sayısına baktığımızda bunun sadece bilgisayarlar ile sınırlı kalmadığını ve akıllı cihazların da dahil olduğunu görüyoruz.

Windows 10 ücretsiz yükseltme için son gün 31 Aralık

Microsoft yıl sonuna kadar 1 milyar kullanıcı hedefini tutturmak için son düzlüğe girmiş bulunuyor. Bakalım 31 gün içerisinde 400 milyon kullanıcı daha Windows’unu en son sürüme yükseltecek mi? Takipteyiz 🙂

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın