‘WhatsApp Mesajı Gönder’ Butonu Facebook’da!

Facebook ileri görüşlü hamlelerinin tahmin edilebilir uygulamalarını hayata geçirmeye devam ediyor. Reklam alanında da yaptıkları düzenleme ve geliştirmeler ile Facebook sosyal paylaşım ağı olmanın yanı sıra firmaların çok yönlü pazarlama ve reklam stratejilerine de yön veriyor.

Günümüzün en etkili reklam stratejilerini kendi platformunun yanı sıra sahip olduğu diğer çok yönlü uygulamalar üzerinden de geliştiren Facebook, bu stratejilere bir yenisini daha ekleyerek ‘WhatsApp Mesajı Gönder’ butonunu aktif hale getirdi.

Daha önce yapılan geliştirmeler ve açıklamalarda da WhatsApp üzerinden reklam servisi oluşturulacağı bahsedilen bir konuydu. Sanıyorum ki bu güncellemenin ardından reklam alanlarını WhatsApp’a da taşıyacaklar.

WhatsApp üzerinden iletişimde kalın

Bu sayede artık işletmeler müşterilerine WhatsApp üzerinden eylem çağrısında bulunabilecek.

Şimdilik Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya’nın bir kısmı olmak üzere yayınlanan bu özellik Facebook’un WhatsApp üzerinden reklam geliri elde etmesinin en başarılı yollarından biri olabilir.

Facbook’un Ürün Pazarlama Müdürü Pancham Gajjar, “Hali hazırda bir çok kişi küçük işletmelerle iletişim kurmak için WhatsApp’ı kullanıyor. Bu iletişimde kalmak için kullanışlı ve de hızlı bir yol.” dedi. Ek olarak, “Facebook reklamlarına ‘WhatsApp’a tıkla’ butonu ekleyerek, işletmeler insanlar tarafından ürünlerinin tanınmasını, randevu alınmasını ve hizmetlerinin kullanılmasını kolaylaştırıyor.”

Bir Facebook sözcüsü ise yeni reklam modelleri hakkında, “Kullanıcıların bir Facebook Sayfa’sı üzerinden Sayfa’nın WhatsApp’taki varlığına yönlendirebileceği bir reklam modeli üzerinde çalışıyoruz. Fakat daha fazla detay paylaşamıyoruz.” dedi.

Çapraz Pazarlama yöntemlerini sahip olduğu sosyal ağlar üzerinden sürekli kullanmayı planlayan Facebook, işletmelerin ve müşterilerin iletişim aracı olarak WhatsApp’ı sürekli kullanmaya yönelik alışkanlıklarını başarılı bir stratejiye çevirmiş durumda.

Sevimcan Kayayurt

Çok okurum, çok gezerim ve sürekli yazarım...

Bir Cevap Yazın