WhatsApp Business Geldi!

Uzun zamandır konuşulan ve Whatsapp tarafından da birçok defa konusu açılan Whatsapp Business artık PlayStore’da. Küçük ölçekli işletmelerin mesajlaşma ve iletişim süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlayan uygulama, kişisel kullanımın çok dışında yepyeni bir deneyim sunuyor.

İşletme profili oluşturarak kullanacağınız uygulama tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Tabi ilerleyen zamanda ücretli hale getirilmesi ve daha büyük ölçekli işletmeler için daha farklı geliştirmeler yapılması da ihtimal dahilinde.

İşletme tanımınıza işletmeniz ile ilgili mail adresinizi, web sitenizi ve gerekli gördüğünüz diğer bilgilerinizi ekleyebiliyorsunuz. Rutin olarak verdiğin cevapları kaydetme özelliği sayesinde müşterileriniz ile kurduğunuz iletişimi daha kolay bir hale getiren imkanlarda sunuyor. Otomatik mesaj özelliği zaten Facebook işletme sayfalarından alışık olduğumuz bir özellikti.

Uygulama aynı zamanda müşterileriniz ile olan mesaj trafiğinizin ayrıntılı istatistiklerini de sunuyor. Mesajlarınız iletilmesi, okunması, aldığınız geri dönüşler gibi takip edebileceğiniz ve günümüzde en çok fazda sağlayan istatistik bölümü de gayet kullanışlı olmuş.

Yakında Türkiye’de

Şuan için sadece Android sürümü bulunan uygulama Endonezya, İtalya, Meksika, İngiltere ve ABD’de hizmete açıldı. İlerleyen günlerde ise uygulamanın Türkiye’de de Google Play mağazasında yerini alması bekleniyor.

Uygulamanın en güzel taraflarından biri aynı telefon üzerinden hem kişisel Whatsapp uygulamanızı hem de Whatsapp Business’ı kullanabiliyor olmamız.

Whatsapp’ın web uygulaması gibi Whatsapp Business’ın da web uygulaması bulunuyor. Bilgisayarınız üzerinden de bu uygulama sayesinde müşterileriniz ile iletişim kurabilirsiniz.

Uygulamayla ilgili Bilişim Hareketi Sözlüğü’müz üzerinden açtığımız başlığımıza buradan ulaşabilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

 

Sevimcan Kayayurt

Çok okurum, çok gezerim ve sürekli yazarım...

Bir Cevap Yazın