Twitter’da 280 Karakter Devri

21 Mart 2006 yılında kurulan Twitter belki de en önemli geliştirmesini yayınladı. 140 karakter sınırlı paylaşım ağı olan ve ‘Mikro Blog’ kategorisinde yer alan paylaşım imkanlarını 280 karakter olarak bugün itibariyle güncelledi.

Kuruluşundan bu yana sınırlı karakter imkanından dolayı tepki aldığını belirten Twitter yetkilileri, yapmış oldukları testlerde kullanıcıların sadece %9’unun 140 karakteri doldurduğunu ifade etti.

280 karakter kullanımıyla ilgili de ancak ihtiyaç doğrultusunda işe yarayacağını, platformun en başından beri uyguladığı sistemin dışına çıkmadıklarını dile getirdiler.

Günümüzde anlık blog ve micro blog olarak en aktif kullanıcı sayısına sahip olan, gündem yaratmak ve gündemleri yönetmek konusundaki başarısı ve getirdiği ses yadsınamaz boyutta. Hiyerarşi yapısını yerle bir eden bu platformda her gün kullanıcılar düşüncelerini sadece 140 karakter ile anlatmak ve bu noktada da artık 280 karakter ile yeni bir devir başlıyor diyebiliriz.

Tabii bu devir 140 karakter devrini özlem ile bize andıracak mı, onu da bekleyip göreceğimizi düşünüyorum. Bazı hesaplar, dolduramıyoruz demeye başlamışlardı 🙂

Twitter’da #280karakter ile ilgili bir iki örnek#280karakter etiketi ile bu güncelleme hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bol Twit’li günler dilerim.

Sevimcan Kayayurt

Çok okurum, çok gezerim ve sürekli yazarım...

Bir Cevap Yazın