Telegram Milyon Dolarlık Yatırım Yaparak Mesajlaşma Uygulamasına Kriptopara Dönemini Başlatacak!

Dünya’nın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Telegram milyon dolarlık bir yatırım yaparak kullanıcıların mesajlaşmalarını ve birbirlerine uygulama üzerinden para gönderebilmelerini sağlamak için mesajlaşma uygulamasına kripto para ve kripto haberleşmeyi sağlamak için çalışmalara başladı.

Telegram’da Kripto Para Dönemi Başlıyor!

Dünya’nın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Telegram, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu lansman ile bütün dikkatlerine üzerine çekmiş bulunmakta. Yapılan lansman’da en dikkat çeken nokta kripto para ve kripto mesajlaşma üzerine yapacağı çalışmalardı. Telegram, 2018 yılı arge çalışmalarının büyük bir bölümünü kripto para geliştirmeye harcayacak buda milyon dolarlık bir yatırım demektir.

Telegram, yaptığı bu girişim ile dünyada kripto para üzerinden mesajlaşma sağlayan, kullanıcılarına hiçbir bankaya ve ülkeye bağlı olmadan, izi takip edilemeyen para transferi sağlayabilen ilk mesajlaşma uygulaması olmak istiyor. Telegram bu girişimine Telegram Open Network (TON) adını verdi. Tamamen uygulamanın kendi içerisinde bir kripto şifrelemesi olacak ve aynı zamanda bitcoin‘den daha gelişmiş ve yeni bir kripto para ile de kullanıcılarının alış-veriş yapmasını sağlayacak.

Telegram Kripto Parasını Ethereum Üzerinden Geliştirecek

Telegram’ın kurum ortağı ve CEO’su Pavel Durov lansman da yaptığı konuşmada artık Telegram kullanıcıların hiçbir bankaya veya ülkeye bağlı kalmadan, vergilerden, ön ücretlerden kurtularak özgürce Telegram üzerinden para gönderip, alabileceğini ve özgürce mesajlaşabileceğini söyledi. 2018 yılında yapacakları bütün arge çalışmalarını kendilerine ait, Telegram için özel olacak bir kripto para üzerine yoğunlaştıracaklarını belirtiler. Yaratacakları kripto paranın temelini Ethereum kripto yazılımı ile atacaklarını söyledi.

Telegram Üzerinde Mesajlaşma Artık Kripto Para Üzerinden Sağlanacak!

Yapılan lansman’da en dikkat çeken ikinci nokta ise Telegram üzerinden yapılan mesajlaşmaların kripto para ile sağlanacağı idi. Bu sayede kripto para teknolojisine yeni bir boyut kazandırmış, yeni bir teknolojik gelişmeye imza atmış olacaklar.

Üretilecek olan kripto paranın birimi “Gram” olarak belirlenecek ve “Gram” üzerinden hesaplanacak. Böylelikle kripto para borsasına yeni bir terminoloji eklenmiş olacak ve kendine has bir piyasa yapısı oluşmuş olacak, oluşan bu piyasada da en büyük pay milyon dolarlık bir yatırım yapacak olan Telegram’da olacak gibi.

Telegram,kripto paraya geçişin kademe kademe olacağını ve önümüzde ki  2 yılda kullanıcılarının kripto para üzerinden mesajlaşmasını sağlayacaklarını belirtiyorlar.Telegram bu girişimi ile dünya’da bir ilke imza atmasının yanı sıra büyük teknoloji firmalarının da yatırımlarını şimdiden almaya başladı.

Hüseyin Körbalta

Blog yazarı, Front end Developer - Blog: https://huseyinkorbalta.com

Bir Cevap Yazın