Snapchat, Gelir Potansiyelini Arttırmak İçin İki Yeni Reklam Seçeneği Ekledi

Pazar baskılarının arttığı şu dönemlerde Snapchat gelirlerini arttırmak için farklı yollara başvurmakta.

Şimdi, Snapchat , ‘Tanıtılan Hikayeler’ ve uygulamanın gelir potansiyelini daha da genişletmek için yeni AR araçları ile iki yeni reklam biçimini sunmaya çalışıyor .

Desteklenen Öyküler tıpkı söyledikleri gibi – yeni sponsor hikayeler Önizleme bölmesinin üzerinde bir ‘Sponsorlu’ nota sahip kullanıcılar için Öyküler ekranında görünecek – HBO’dan bir örnek aşağıda görebilirsiniz.

Tanıtılan Öyküler, ona kadar fotoğraf ve video içerebilir ve belirli bir ülkedeki tüm kullanıcılara terfi edilir ve her bir kullanıcının Hikayeleri ekranında görüntülenir.

Snapchat reklamları geniş kapsamlı hale getiriyor

Snap reklamlarıyla mümkün olanı genişletin ve diğer içerik arasında eklenen tek Snap reklamları yerine daha geniş kapsamlı, özel bir reklam biçimi sunar. Seçenek, özellikle Snap’ın genç izleyicilerine kampanya mesajını genişletmek isteyen büyük markalara cazip gelebilir.

İkinci yeni reklam biçimi, kullanıcıların gerçek dünyadaki sahnelerin üzerine 3D ürünleri yerleştirmesine olanak tanıyacak AR Deneme Reklamları.

Kullanıcılar , bu yılın başlarında piyasaya sürdükleri Snap’ın duyarlılıklarına sahip olan Dünya Objektiflerine benzer şekilde , görüntüleri yeniden boyutlandırabilir, renkleri değiştirebilir ve daha sonra bir noktaya getirebilir.

Ardından, etraflarında dolaşabilir ve öğenin o ortamda neye benzediğini anlayabilirler.

Bazı açılardan, aynı zamanda Ikea’nın ‘Yer’ uygulamasıyla benzerlik gösteriyor ki, bu da AR’yi kullanarak bazı mobilyaların evinizde nasıl görüneceğini anlamanıza yardımcı oluyor.


Snapchat’ın varyasyonu ‘işlevsel’ odaklamadan daha ‘eğlenceli’ olacak, ancak yine de arkasındaki fikir aslında aynı – öğenin farklı durumlarda nasıl göründüğünü görme yeteneğine sahip olmanız ve markanın sahip olmanın avantajına sahip olması. onların ürünleri Snaps aracılığıyla paylaşılıyordu.

Belirtildiği gibi, Snapchat, kullanıcı tabanından önemli bir gelir elde edebildiğini piyasaya göstermek için yeni ürün ve araçlara ihtiyaç duyuyor. Instagram Hikayeleri, uygulamanın büyümesini ciddi derecede engelleyerek, kullanıcı başına stat başına gelirini artırabilmek ve yalnızca 178 milyon kullanıcısının nişanlı olduğunu ancak uygulamada gördüklerinden etkilenmekte olduğunu göstermenin tek yoludur.

Yeni reklam seçenekleri sunmak yardımcı olacaktır, ancak Snapchat’ın çekirdeği olan kitleyi rahatsız edebilecek kadar çok reklam mutlu olmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Bir Cevap Yazın