Samsung’un Son Reklamı iPhone çılgınlığını anlatıyor

iPhone X ile birlikte tüm dünyada bir dalgalanma oldu. İlk çıktığı yıllarda Apple Store kapılarında yatan insanlar geri geldi. Ülkemizde baktığımızda çok yüksek fiyatlarda satışı olacağı görülen bu yeni model için çıldıranlar da var, benim gibi normal karşılayanlar da. Şahsen telefonumun bozulduğu kısa bir süre dışında kullanmak amaçlı iPhone bulundurmayan bir insanım.

Samsung iPhone ile ilgili duruma reklam yapmış

Çok değil bir iki paragraf sonra bu videoyu bulabileceksiniz. Samsung bir dakikalık bu reklamında iPhone ile kendi özelliklerini karşılaştırmanın yanı sıra bir iPhone kullanıcısı gözünden de durumları aktarmış. Bence güzel bir reklam olmuş. 5 Kasım günü YouTube üzerinden yayınlanan reklam, ben bu yazıyı kaleme alırken 600 bin izlenmeyi geçmiş bulunmaktaydı.

Samsung Galaxy S8 ve Note 8 ürünleriyle iPhone X’in dünya üzerinde yarattığı etkinin bir benzerini yaratamadı belki ama gelecek vaad eden değişiklikler ile birlikte yeni sürümleri piyasaya sürmek için çalışıyorlar.

Samsung Apple’ı örnek alıyor

“Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyim. Şu şekilde aktarayım sizlere. iPhone android işletim sistemi barındıran telefonlara nazaran özellikleri hep geriden geldiğini düşündüğüm bir telefon. Benimle hemfikir olan çok fazla kişiyi biliyorum. Hatta bizzat iPhone kullanan arkadaşlarımdan da bazı duyumlar aldım bu şekilde.

Ama getirdiği bazı özelliklerin de güzel ve kullanışlı olabileceği konusunda yalan söyleyecek de değilim. Samsung da bu şekilde düşünüyor olmalı ki, Kamera bazlı 3 boyutlu yüz algılama teknolojisini ilerleyen süreçte üretecekleri Galaxy S9 serisinde görebiliriz. Ayrıca telefondan kulaklık girişini kaldırmayı planladıkları da söylenti olarak şu an ortalıkta dolanmakta.

Yukarıdaki iki özellik hali hazırda iPhone son sürümlerinde görebileceğimiz özellikler. Bu bakımdan yermekten daha çok iPhone üzerindeki yenilikleri de takip ediyor Samsung.

Bakalım Samsung 2018 yılı başlarında kullanıcılara sunacağı Galaxy S9 serisi ile iPhone X’in dünya üzerinde bıraktığı etkiyi bırakabilecek mi?

İşte O Reklam

Galaxy S9 hakkında

Samsung’un Galaxy serisinden 9 nesil olarak karşımıza çıkacak olan bu telefon dedikodulara göre Mart 2018 civarında piyasa girecek. Bunun yanında yine dedikodulara göre $725 civarında bir satış fiyatı (ABD, Avrupa, Avustralya) ile piyasada olacak. Snapdragon 845 işlemci setiyle karşımıza çıkacak olan telefon yine 4GB Ram kapasitesini bize sunacak. Parmak izi okuma alanı telefonun ekranının altında (evet ekran camının altında) ufak bir yuvarlak nokta olarak karşımıza çıkabilir.

Telefonda 4GB ram sınırını korumak istemelerinin altındaki sebebi ben anlayamıyorum ama işlemci ile birlikte gelecek olan performansın nasıl olacağını merak da ediyorum. Sanırım bekleyip görmekten başka çaremiz bulunmuyor.

Kalın Sağlıcakla

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın