Bu Renkli Set, Çocukların Programlanabilir bir Kamera Oluşturmasını Sağlıyor

Kano Kamera Kiti, altı yaşındaki çocuklara, programlayabildikleri 5 MP kamera üretmek için gerekli parçaları veren farklı bir yaklaşım benimsiyor. Tahmini fiyat 99 $ olan kit, animasyonlu GIF’leri eğlenceli bir şekilde çekerken veya programın gök kuşağı renkleriyle yanıp sönerken çocuklara ciddi programlama becerileri geliştirmelerinde yardımcı oluyor.

Nedir bu Kano Kamera Kiti?

Kano Kamera Kiti, birbirine yapıştırmanız gereken yaklaşık yarım düzine parçaya sahip bir kutuya ve bunu nasıl yapacağınızı açıklayan basit bir talimat kılavuzuna sahip. Nihai ürün, açık sarı düğmelerin üstünde küçük ve açık bir kutudur ve ön taraftaki mercek etrafında bir LED halkası vardır. LED ışıkları tam RGB işlevselliği sunar ve farklı renklerde flaş yapacak şekilde programlayabilirsiniz.

Çocuklar İçin Uygulama

Çocuklar ücretsiz Kano Code uygulamasını kullanarak kamera, pikselleme ve animasyonlu GIF’ler de dahil olmak üzere her türlü filtre ve çıktıda fotoğraf ve video çekimi yapabilir. Kamerayı tetiklemek için ses kullanan programlar da yazabilirler. Bir demo sırasında Kano, bize elini kaldırdığınızda fotoğraf makinesini çeken bir kod örneği de veriyor.

MacOs, Windows ve Linux için kullanılabilir olan Kano Code uygulaması, blok tabanlı bir programlama dili kullanır, ancak siz çalışırken eşdeğer JavaScript kodunu da gösterir. Yazılımın gelecekteki bir versiyonu doğrudan JavaScript ile yazmanıza izin verecek, böylece çocuklar blokları sürükleyerek komutlarını yazabilecekler.

Bir Cevap Yazın