PowerCast Kablosuz Şarjı Getiriyor

Powercast  yaptığı açıklamada, PowerSpot vericisi için FCC onayı aldığını ve bu cihazın birkaç adım uzaktaki elektronik cihazlara ve bazı durumlarda 24 feet (30 metre) uzaktaki kablosuz cihazlara şarj sağlayabileceğini söyledi. Powercast cihazların herhangi bir standa yerleştirilerek şarj edilmesiyle değil standa ihtiyaç olmadan sadece vericiye yakın olarak şarj olabileceğini açıkladı.

Powercast Hangi Cihazlarda Kullanılabilir ?

Şimdilik düşük güç tüketimine sahip olan klavye, uzaktan kumandalar, bazı giyilebilir malzemeler ve ev otomasyon sensörleri gibi cihazlar tarafından kullanılabilir durumdadır.

Kablosuz telefon şarjı yapmayı mı umuyorsun? Bu biraz daha karışık hale geliyor.

Şirket, iki haftalık 3 watt’lık PowerSpot prototiplerini, önümüzdeki yıllara gadget’larda yer vermeyi planlayan Las Vegas’ta tüketici elektroniği şöleni olan CES’de sergilemeyi planlıyor.

Powercast Teknolojisi Nasıl İşliyor ?

Bir verici, bir aygıta yerleştirilen bir alıcıya 915MHz ISM bandında radyo frekansı enerjisi yayını yapar ve alıcı, aygıta güç sağlamak veya pili şarj etmek için o enerjiyi doğru akıma çevirir. Sürecin iletim tarafı için, Powercast, tüketim malları üreticilerinin yakında teknolojiyi lambalar, aletler, set üstü kutular, mobilya ve araba gösterge tabloları gibi ürünler haline getirmeye başlamasını umuyor.

Şirket, bir PowerSpot ürün yelpazesindeki 30’a kadar cihazın mesafeye, ayrıca cihazın türüne ve güç tüketimine bağlı olarak gecede şarj edebileceğini belirtti.Güç tüketen, oyun denetleyicileri, akıllı ekranlar, kulak içi kulaklıklar ve kulaklıklar gibi ağır kullanılan cihazlar en fazla 0.6m mesafeye kadar şarj olabilirler.

Klavye ve mouse gibi cihazlarda ise bu mesafe 1.8m ye kadar çıkabilmektedir;
TV uzaktan kumandaları ve  akıllı kartlar ise 3 metre mesafeye kadar sarj desteği sağlamaktadır. Akıllı ev sensörleri için ise 24 m mesafede kablosuz şarj desteği bulunmaktadır. Telefonlar çok yüksek bir güç tüketimine sahip olduğu için şuan da sadece Powerspot-QI ile ekstra bir yardıma ihtiyaç duyacaktır.

9-12 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan CES 2018′ i merakla bekliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın