Pinterest Hesabınızı Optimize Etmeniz İçin Kılavuzlar

Bu yılın başlarında Pinterest, 200 milyon kullanıcıya ulaşmayı kutladı. Bu, yalnızca 2010’dan beri çalışan bir site için kötü değil. Pinterest, insanların ideal oda makyaj görüntülerini “sabitlediği” bir yere, sosyal medya pazarlama alanı içinde hesaba katılması gereken bir noktaya gitti.

İnsanlar fikirleri bulmak, içeriği paylaşmak ve daha fazlasını yapmak için her gün Pinterest’i kullanıyor ve toplamda 100 milyardan fazla Pin’in yayınlanmasına yol açıyor .

Pinterest, işinize, web sitenize trafik çekmeye yardımcı olan ya da müşterilerin satın alma planlarını daha iyi planlamasına yardımcı olan önemli yararlar da sağlayabilir .

Pinterest İpuçları

Pinterest varlığından en iyi şekilde yararlanıyor musun? İşletmenizi optimize etmenize yardımcı olacak on ipucu:

1. Bir Ticari hesabınız olduğundan emin olun
Pinterest’in T & Cs’e göre, para kazandığınız herhangi bir web sitesine trafik çekmek istiyorsanız, bir Ticari hesabınız olmalıdır .

Birini ayarlamak kolaydır – mevcut kişisel hesabınızı bir iş alanına bile dönüştürebilirsiniz. Pinterest Business hesapları da dahil olmak üzere bir dizi önemli fayda sağlamaktadır:

Kişisel adınız yerine şirket adınızı profilinizde görüntüleme olanağı. Bu sizi daha profesyonel gösterecektir.

Bir pazarlama içeriği kütüphanesine erişim. Bu, Pinterest hesabınızı büyütmenize ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Web sitenizi doğrulama ve adınızın yanında onay işareti kullanma özelliği sayesinde, meşru bir hesabınız olduğunu gösterebilirsiniz.

Hayranlarınız için yarışmalar düzenleyin. Bu, trafik çekmek ve marka bilinirliğini arttırmak için mükemmel bir yoldur.

İğnelerinize ve tahtalarınıza analitik bilgi edinin. Bu, Pinterest stratejinizi değerlendirirken ve uyarlamada inanılmaz derecede faydalı olabilir.

2. Profilinizdeki tüm işletme ayrıntılarınızı girin
Bu öneri basit geliyor, ancak kaç tane markanın profilinde hayati bilgiler bıraktığına şaşıracaksınız.

Profilinize gelen herkesin işletmeniz hakkında bilgi sahibi olmasını ve istedikleri zaman kolayca iletişime geçmesini sağlayınız. Kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı açıklayan keskin bir biyografiyi bir araya getirmek için biraz zaman ayırın. Pinterest biyolojiniz için yalnızca 160 karakter alırsınız, bu nedenle her harfi sayın.

3. Bir iğne yüklerken, web sitenize geri bağlantı veren bir URL ekleyin
Görüntüleri hesabınıza gönderirken, web sitenizdeki doğru / alakalı sayfaya bağlanmasını sağlayın. Çok basit geliyor, ama yine de unutmam gereken bir şey.

4. Web sitenizdeki diğer kullanıcıların sabitlediği içeriği takip edin
Doğal olarak kendi içeriğinize odaklanmak istiyorsanız, başkaları tarafından neler paylaşıldığını izlemeyi unutmayın .

Örneğin, platformda hangi web sayfalarının ve resimlerin en popüler olduğunu gözlemleyebilir ve gelecekteki yayınlarınızı ve içeriğinizi geliştirmek için bu bilgiyi kullanabilirsiniz.

Kapak Resimleri, Paneller ve diğerleri

5. Panellerinizi yeniden düzenleyin ve karton kapak resimlerinizi değiştirin

Tahtalarınızın doğal düştüğü yerde oturmasına izin vermeyin.

Örneğin, Sevgililer Günü için bir kurulunuz varsa, olayın Ocak ve Şubat ayı başlarında profilinizin en üstünde yer aldığından emin olun. Ardından, profilinizin altına taşıyabilir ve en üst noktayı Paskalya tahtanızla değiştirebilirsiniz.

Bu şekilde, profilinize gelen ziyaretçilerin, önce kaydırma yapmadan en alakalı içeriği göreceksiniz. Bu, en üst düzeyde etkili olabilmek için panolarınızın düzenli olarak yeniden düzenlenmesiyle üstesinden gelmeniz gereken bir şeydir.

Ayrıca, otomatik olarak seçilen kapak resmi yerine, göze çarpan ve tahtada en iyi görüntüyü gösteren bir resim seçin.

6. Pinterest’de reklam yayınlayın
Reklamları yayınlamak , işinizi, zaten sattığınız şeyleri arayan kişilere tanıtmak için harika bir yoldur.

Trafiğinizin nereden geldiğini ve sitenize gideceğini görmek için reklamlarınızı hedefleyebilir ve analizleri kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın