Paper Signals, sevimli işaretçiler ile tanışın

Gün geçmiyor ki Google yeni bir icad ile karşımıza çıkmasın. Paper Signals yeni ve bir o kadar sevimli bir Google icadı. Ses ile kontrol edilebilen bu kağıttan işaretler aynı zamanda açık kaynaklı bir proje!

Paper Signals Tam Olarak Nedir?

Google yaratıcı takımının elinden çıkmış olan, açık kaynaklı, ses ile kontrol edilebilir bir kağıttan işaretçiler oluşturmanızı sağlayan bir proje. Adafruit kartı kullanan bir altyapı ile hava durumundan, Bitcoin değerlerinin yükselip artmasına kadar, size işaret ile gösterebilecek bir teknolojik oyuncak.

Google Asistan ile birlikte kullanabileceğiniz ve yönetebileceğiniz bu oyuncak (aslında gadget olarak söylemek daha mantıklı) açık kaynaklı olduğundan siz de kendi işaretçilerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Paper Signals

Bu kağıttan işaretçileri önce yazıcıdan bastırmanız, sonrasında şu adresten (aşağıda bir daha link vereceğim) edindiğiniz pakette bulunan aparatlar ile birleştirmeniz ve sonrasında gerekli kodu yönetici kartın içerisine eklemeniz gerekmekte. Bunun için Arduino IDE ve Google’ın açık kaynaklı olarak yayınladığı kod yeterli oluyor.

Sonrasında ise Google Allo ya da Asistan Launcher kullanarak Paper Signals ile iletişime geçebilir, istediğiniz durumları kontrol ettirebilirsiniz. Yazının başında da bahsettiğim gibi, hava durumu, bitcoin durumu ya da geri sayım gibi.

Tanıtım Videosu;

Daha Detaylı bilgi alabilmeniz için;
Proje Sitesi
Paket Aparatlar Satış Sitesi
Açık Kaynaklı Kod

Eğer bu işaretçileri kendiniz için kurarsanız bize bir video ya da resim göndermeyi unutmayın 🙂

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın