Mark Zuckerberg 2018’de Blockchain Çalışmaları Yapacak

Her yeni yılda yıllık planını açıklayan Mark Zuckerberg, 2018 planlarının içinde blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yapacağını söyledi. Bu açıklaması doğal olarak blockchain platformlarını ve takipçileri konu hakkında düşünmeye yönetti diyebiliriz. Tam olarak hangi yöntemlerle neler yapacağı bilinmese de birkaç fikrimiz var.

Facebook teknolojisinin geliştirmek için kullanabileceği blockchain sistemleri, yaşadıkları sansür ve engelleme durumlarının önüne geçebilir. Çin’in Facebook’u yasaklaması sonrasında bu tip olayların önüne geçecek teknolojiyi Facebook ile buluşturabilir.

Facebook üzerindeki geliştirmeleri sadece bununla sınırlı olmayacaktır diye düşünüyorum. İleriye dönüş ve yenilikçi teknolojileri harika bir ustalıkla kullanıcıya sunan Facebook belki de blockchain sadece bir yazılımdan ibaret olarak değil, aynı zamanda reklam platformuna ekleyeceği bir ödeme yöntemi olarak da kullanabilir.

Peki Ya Reklamlar?

Bildiğiniz gibi Facebook’un reklam sistemi neredeyse bütün dijital reklam algımızı domine etmiş durumda ve eminim daha birçok yeniliği blockchain ile Facebok’a taşıyacaktır.

Diğer bir yandan Mark Zuckerberg, blockchain ile ilgili yepyeni çalışmalar da gerçekleştirebilir. Kaynak ve yatırım konularında sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

Yaptığı açıklamadan sonra konu ile ilgili atılan tweetler de şu şekilde;

 

Yenilikçi fikirlerini 2018 de heyecanla bekliyoruz.

Sevimcan Kayayurt

Çok okurum, çok gezerim ve sürekli yazarım...

Bir Cevap Yazın