LG Yeni Laptoplarının Şarjının “Tüm Gün” dayanacağını iddia etti

LG 2018 yılında çıkaracağı ince ve hafif Gram laptopların daha dayanıklı ve daha uzun süren bir performans sunacağını iddia ediyor. LG firmasından yapılan açıklamaya göre yeni nesil laptoplar kullanıcıların tüm isteklerini karşılayacak niteliklerle donatılmış.

LG Çığır Açmaya Hazırlanıyor

2018 yılında çıkacak olan gram laptoplar her yere taşınabilecek hafiflikte olacak ve bu hafifliğe rağmen performanstan ödün vermeden çalışacak. İçerisinde Intel 8th Gen i7 ve i5 işlemciye sahip olacak olan bu laptolarda SSD disk desteği ve opsiyonel ikinci bir SSD disk yuvası da bulunacak.

13.3 ve 14 inch ekran kapasitesine sahip bu hafif ve ince laptoplar yaklaşık olarak 920 gram ve 15 inch olarak çıkartılacak olan laptop ise 1 kilogram ağırlığında olması bekleniyor.

72 Watt Batarya

Tek bir şarjla gün boyu çalışabilirlik sunacağını belirten firma bunu testler ile kanıtlamış görünüyor. 13.3 inch ekrana sahip modeller tek şarj ile 22.5 saat gibi rekor bir süreye sahip. 14 inch modeller 21.5 saat ve 15 inch modeller 19 saat gibi bir süre çalışarak testlerden çıkmış. Tabii ki bu süreler sizin kullanımınıza göre farklılık gösterebilir.

Bu özelliği yakalamak için firma 2017 modellerinden farklı olarak bataryalarını 72Wh kapasiteye kadar çıkartmış. 2017 modellerinde bu batarya kapasitesi 60Wh olarak belirlenmişti.

Bu açıdan baktığımızda Intel işlemci kullanan laptoplar ARM alt yapısını kullanan işlemcili laptopların çalışma sürelerini yakalayacak gibi görünüyor.

Bakalım bu laptopların Türkiye satış fiyatları ne olacak?

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın