Instagram Hikayeler için GIF özelliği getirebilir

Instagram beta uygulamalarında yenilikleri deniyor. Gerçi bütün uygulamaların beta test hesaplarında benzer şeylere rastlayabilirsiniz. Ancak Instagram bütün web uygulamalarını ve hatta Facebook’u sallayan GIF Arama özelliğini yeni sürümlerde yayımlamak için çalışmalara başladı gibi görünüyor.

Instagram ve GIFler

Thenextweb’e ait aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere beta kullanıcılar şimdiden gif arama özelliğine sahip olabiliyorlar. Bunun yanında diğer gizli özellikler de sonraki sürümlerde bizlerin kullanımına sunulacak gibi duruyor.

Instagram’ın yeni özellikleri

Diğer yeni özelliklere göz atacak olursak;

Regram Butonu

Instagram Regram

Repost gibi uygulamaları bitirecek olan özellik. Uygulama içerisinde arkadaşlarınızın beğendiğiniz gönderilerini direkt olarak kendi profilinizde paylaşabileceksiniz. Repost uygulamalarını çok kızdıracak bir özellik olarak öne çıkıyor.

Daha kalıcı hikayeler

Instagram Archived Stories

Bildiğiniz üzere 24 saat sonra silinen hikayelerimiz bulunmakta. Ancak beta özellik gösteriyor ki bu hikayeleri daha sonra da görüntüleyebilmek için kaydedebileceğiz.

WhatsApp paylaşımı

Facebook ailesinden biri olan WhatsApp üzerinde profilleri, gönderileri ve diğer şeyleri paylaşabilmenizi için paylaşım alanına ekstra bir buton daha eklemişler. Bu özellik ile istediğiniz kişiyi arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Hashtag Takibi

Herhangi bir hashtag üzerinden gönderilen içerikleri mi beğendiniz, ama takip mi etmek istiyorsunuz. O zaman bu özellik tam size göre. Yakında bütün kullanıcılara açılması düşünülen bu özellik uygulamaya ekstra bir renk katacak gibi duruyor. Sosyal medya yöneticilerine de daha fazla kontrol sağlamış olacaklar.

Direkt mesajları başa tutturma

Önemli olduğunu düşündüğünüz bir mesajı facebook “Başa Tutturma” özelliğinde olduğu gibi en üstte kalmasını sağlayabileceksiniz.

Emoji Kısayolları

Yazdığınız bir cümleyi algılayıp onun emoji halini size önerecekmiş. Güzel olur sanırız 🙂

Instagram ve diğer uygulamalar kullanıcı deneyimi için kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar. Bakalım önümüzdeki günlerde bu özelliklerden hangileri herkesin kullanımına sunulacak.

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın