HyperDrive Markası USB-C Tipi Şarj Kablolu Telefonlar İçin Şık Tasarımlı Kablosuz Şarj Standını Tanıttı

Daha önce buna benzer stand şeklinde üretilen şarj cihazları vardı ancak bir çok problemler ile karşılaşılmışdı. Bilgisayarlar USB Type C’ye(USB-C) geçmeye başladığında birçok şirket eski portları hub’lar ve dongle gibi modem gibi çalışan kablosuz sistemlerle geri getirmek için en iyi çözümü bulmaya çalıştı. Şimdi ise Qi (Kablosuz Şarj Konusunda küresel standart) nihayet kablosuz şarj standart savaşların galibi olarak başlıyor ve kablosuz şarj cihazları için en iyi çözümü bulmak için çaba gösteriyor.

Hiper firması ile piyasaya ilk olarak tanıtılan HyperDrive USB-C Hub + 7.5W Qi Kablosuz Şarj Ünitesi, kablosuz bir şarj aletini ve USB-C hub’ı tek bir platform’da birleştirerek daha önce karşılaşılan hataların çözümü olmak istiyor. HyperDrive üstelik çoklu port sayesinde aynı anda birden fazla cihazı şarj edebiliyor olarak tanıtılıyor. Bu ürün’de üç adet kablosuz şarj bobini ve ayrıca standart bir USB-C güç girişi bulunuyor.

HyperDrive üzerinde her gerekliliği barındırıyor

Ürünün altında bir HDMI bağlantı noktası, bir Gigabit Ethernet Portu, bir SD kartı yuvası, bir microSD yuvası, üç USB Tipi olan yeni bilgisayarlar için USB-C yuvası bulunuyor. Gerilim ve akımı gösteren bir de LCD ekranı var.

Dizüstü bilgisayarlarınızı güç adaptörü takılı olarak masanızın üzerinde bırakabilirsiniz. Daha sonra, işinize başlayınca, telefonunuzu kablosuz şarj aletine koyup, dizüstü bilgisayarınızla çalışmanıza devam edebilirsiniz. Yani sonuç olarak iki cihazınıza da aynı anda güç vermeniz mümkün oluyor.

Gelelim Fiyatına

Tüm bu güzel özelliklerin hepsine sahip olan bu ürünün fiyatı biraz tuzlu. Hyper firması HyperDriver USB-C Hub/ Kablosuz Şarj Aleti’ni Kickstarter’da 99 dolarlık erken fiyat kampanyasıyla satıyor. Ancak kampanya bittikten sonra fiyatı 159 dolara kadar çıkıyor. Şirket, halihazırda aynı 100 dolar artı fiyat aralığında olan USB-C hub’larını tekli olarak satıyor ancak her iki ürün için de daha şuan için 100 dolar altında bir fiyat beklenmiyor.

Sonuç olarak şimdilik bu yüksek fiyatına rağmen USB-C hub’ının ve kablosuz şarj cihazının birleşimi ile birlikte rahat bir kullanım sağlayan bu şarj standına sahip olmak isterseniz bu gerçekten de iyi bir fikre benziyor. Hyper firması ilerleyen zamanlarda dünyanın dört bir yanında bu ürünü satışa çıkabilir. Bakalım son gelişmelerle birlikte kablosuz şarj standları ne olacak ?

Mehmet Nurullah Koçak

Kendisini Teknoloji, Bilişim ve Yazılım alanında geliştirmeyi seven ve bildiklerini toplum ile paylaşmak'dan kaçınmayan bir Yazılım Mühendisi adayı.

Bir Cevap Yazın