HydroMiner: Kripto Para Madenciliğinde Yenilenebilir Enerji Kullanımı

Avusturya Alplerinde hidroelektrik santralleri kullanılarak kripto para madenciliği yapan şirket HydroMiner ile tanışın.

Hidroelektrik? Hidroelektrik Madenciliği?

Hidroelektrik, genellikle en etkili ve en düşük maliyetli yenilenebilir enerji kaynaklarından biridir. Çevre dostu ve doğaldır.

Hidroelektrik madenciliği sadece doğa dostu değil aynı zamanda karlı bir sistem olarak değerlendirilebilir.

Kripto para madenciliği astronomik miktarlarda elektrik harcamayı gerektirir ve bu miktar dünya üzerinde yüksek oranda kullanılmaktadır. Hele ki Bitcoin’in 2017’de 1.000$ ile başlayıp 19.000$ fırlayışı kripto para madenciliğini tüm dünyada popüler bir hale getirmiştir.

HydroMiner, kullandığı bu enerji sistemi sayesinde madencilik tüketimini tüm Avrupa’da kullanılan enerjinin %80’i oranında düşürmeyi başarmıştır.

Şimdiden iki adet güç istasyonu kiralamış olan şirket, hangi kripto para biriminin en karlı üretimi sağladığını da hazırladığı yazılımlar ile ölçümlüyor.

Yeni güç istasyonları için Avusturya ve Güney Almanya’da araştırmalara başlamışlar. Aynı zamanda Ethereum tabanlı bir blockchain fonlama kampanyası hazırlamaktalar.

Hedefleri, madencilik kazançlarına ortak olmak isteyen yatırımcılara fırsat tanımak ve onlardan topladıkları fonlarla iş kapasitelerini artırmak.

İklim değişikliği ile ilgili kaygıları doğrultusunda izledikleri bu yol, dünyanın yenilenebilir enerji kaynaklarına hazırlanma sürecinde de güzel bir örnek teşkil ediyor.

Kripto para madenciliği günümüzde en çok konuşulan ve hemen herkesin yapmak için türlü yollar denediği bir sistem. Eğer sizde tüketilen enerji ile ilgili endişe duyuyorsanız HydroMiner’ın çalışmalarına bir göz atabilirsiniz.

Sevimcan Kayayurt

Çok okurum, çok gezerim ve sürekli yazarım...

HydroMiner: Kripto Para Madenciliğinde Yenilenebilir Enerji Kullanımı” için bir yorum

  • 29 Aralık 2017 tarihinde, saat 00:00
    Permalink

    İlginç, çılgınlık devam ettikçe daha da fazla enerji ihtiyacı oluşacağı ve ülkelerin de enerji ithalatı yapacakları görülüyor.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: