Huawei Apple’ın Face ID özelliğini kopyalamış olabilir

Huawei Honor V10 Phablet tanıtımında gösterdiği ve akıllı telefonunda bulunacağını belirttiği iki yeni özellik ile Apple teknolojisini kopyalamış olabileceği izlenimini yarattı.

Çin’de yapılan tanıtımda, Honor ile birlikte gelecek olan yüz tanıma teknolojisi ve Animoji adı verilen ve yüzünüzü tanıyarak sizi bir hareketli emojiye çeviren özelliklerini tanıttı.

Huawei, “Özelliklerimiz Apple’ın uygulamalarından daha iyi”

Son zamanlarda iPhone X ve diğer iPhone FACE-ID güvenliklerinin aşıldığı haberlerinin ardından sistemsel açıdan onlardan daha iyi olduğunu vurgulayan Huawei ayrıca Animoji özelliğinin kişinin dilini de algıladığını aktardı.

Huawei

Yüz tanıma sistemi şu an için geliştirme aşamasında olmasına rağmen planlanan özelliklerinden en belirgin olanı 10 saniyeden az sürede yüzünüzdeki 300 bin noktayı tarayabiliyor olacak.

Bu da iPhone X’e göre 10 kat daha fazla noktanın 3 boyutlu görüntü oluşturma için kullanılabileceği ve daha tutarlı görüntülerin oluşturulabileceği anlamına geliyor.

Bir diğer haber ise parmak izi okuyucusunu daha da geliştirilerek telefon kilidi açılması süresini yaklaşık olarak 400 milisaniye civarına çekecekleri yönünde oldu.

Huawei daha önce de bu tarz teknolojileri Apple’dan kopyalamış hatta bu teknolojileri bir adım daha ileri götürmek üzere hamlelerde bulunmuştu.

Bakalım bu sefer Çin Ejderi Apple firmasını geçmeyi başarabilecek mi?

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın