Google Kişilerin ‘Hatırlatıcı Reklamlar’ı Gizlemesine İzin Verecek

Google, artık insanlara daha önce ziyaret ettikleri web sitelerinden ürün almalarını teşvik eden reklamları sessizleştirecek.
Anımsatıcı reklamlar olarak adlandırılan reklamlar, insanların çevrimiçi olarak hangi ürünlere baktıklarını izler ve daha sonra bunları web üzerinden tanıtır.
Google, hatırlatıcı reklamların “yararlı” olduğunu söyledi ancak insanlara çevrimiçi gördükleri şeyden “daha fazla kontrol” vermeyi istediklerini söyledi.

Reklamlar sizi artık rahatsız etmeyecek’

Bireysel hatırlatma reklamları, reklamlar sağlamak için Google’ın hizmetlerini kullanan web sitelerinde “değiştirilebilir” olacak. Kapatılmış promosyonlar diğer reklamlarla değiştirilebilir. Varsayılan olarak tüm hatırlatıcı ilanlara bakmayı seçmenin bir yolu olmayacak.


Değişiklik, bir Google hesabına sahip kişilerin kullanabileceği Google’ın reklam ayarlarına yapılan bir güncelleme kapsamında yayımlanacak.
Hesap gösterge panosu, hangi şirketlerin daha önce görüntülediği ürünler temelinde “hatırlatma reklamları” ile şu anda hangi şirketleri hedeflediğini gösterecektir.
Google’ın “bu reklamı yoksay” özelliği ilk olarak 2012’de tanıtıldı. Kişilerin, tekrar görmek istemediği herhangi bir reklamı gizlemelerine olanak sağlıyor.
Şirket, bu özelliğin her gün “milyonlarca kez” kullanıldığını söyledi.
Bununla birlikte, Facebook ve Amazon gibi diğer kuruluşlar tarafından çakışan hatırlatma reklamları etkilenmeyecektir.

Bir Cevap Yazın