Google Haritalar Yolculuğunuza Eşlik Edecek

Günlük hayatta bir yere giderken en çok kullandığımız uygulama Google Haritalar, kullanıcılarına yepyeni deneyimler yaşatmaya hazırlanıyor. Şuan test aşamasında olan güncellemede artık gitmek istediğiniz yeri belirleyip toplu taşımayı işaretleyeceksiniz. Otobüsten veya trenden ne zaman inmeniz gerektiğini söyleyecek güncelleme kullanıcılara gerçek zamanlı yolculuk rehberliği yapacak.

Google Haritalar Yanınızda

Android telefonlarda kilit ekranında da an ve an yolculuğunuzu takip edebileceksiniz.

Benzer yolculuk uygulamaları kullananlar bilir en yaygın kullanılan uygulamalardan birisi Moovit verileri İETT’den alarak size gitmek istediğiniz yer için gidiş rotasını, süreyi ve gidiş kanallarını belirler.

Bu süreçte Google Maps yeni güncellemesini yayınlamak için Türkiye’de ki kara ve tren yollarını ne zaman ekleyecek ve güncelleme tüm dünyada aynı anda mı verilecek henüz net bir bilgi yok. Başta da söylediğim gibi test aşamasında olan güncelleme bir çok kullanıcıya güzel bir deneyim yaşatacak gibi görünüyor.

Eğer siz de benim gibi yolculuk esnasında hayallere dalan biriyseniz bu güncelleme ile inmeniz gereken durağı kaçırmayacaksınız.

Sevimcan Kayayurt

Çok okurum, çok gezerim ve sürekli yazarım...

Bir Cevap Yazın