Google Flights ‘İpuçları’ kısmına yeni eklemeler yaptı!

Google Flights, seyahat planlamaları için kullanışlı bir araçtır. Uçuşlar için en iyi fiyat bulma, size zaman ve para kazandıran esnek tarih tarama gibi temel özellikleri mevcuttur. Bununla birlikte, seyahat bütçenizden daha da kar etmenizi sağlayabilir.

Google Flights, otel rezervasyonlarını maliyet etkin hale getirmek için gelişmiş makine öğrenme teknikleri ile İpuçları bölümünün kapsamını genişleten yeni bir güncelleme aldı.

Ağustos ayında Google Flights, hava yolculuğu maliyetlerini azaltmak için öneriler sunan İpuçları özelliği ile güncellendi. Bu özellik başlangıçta uçuş rezervasyonu ile sınırlıydı. Ancak şimdi Google, makine öğrenmesi teknolojisini kalacağınız otelli seçmeyle ilgili ipuçları verme konusunda kullandı.

Google Flights ile bildirim avantajı

Oda fiyatlarının her zamankinden daha yüksek olduğu (bir tatil nedeniyle, bir konser nedeniyle, iş konferansı nedeniyle) alanın her zamankinden daha yoğun olduğu durumunda otel rezervasyonlarınızın üstünde ipucu olarak sizlere bunu bildiriyor. Bu ipuçları otellerin yoğun olduğu tarihlerden kaçınmanıza ve otellerini uygun bir ücret karşılığında almanıza yardımcı olacaktır.

Fiyatlardaki değişimle ilgili ipuçlarına ek olarak, akıllı telefonunuzda otel fiyatlarını izlemeyi seçebilir ve otel tercihlerinizdeki fiyat düşüşleri hakkında e-posta fiyat uyarıları alabilirsiniz. Bu yeni özellik 2018’de Google Flights sitesinin masaüstü sürümünde de mevcut olacak.

Güncellenmiş Google Flights yanı sıra, Google, Google Trips uygulamasının yeni bir sürümünü getirdi. Yeni ekleme, en gözde turistik ve etkinliklerle ilgili biletlerin ve turların fırsatlarına anında erişmenizi sağlayacak.

Bu iki uygulama ile seyahat planlarınızı oluştururken size çok yardımcı olacaktır. Google Flights ile uygun uçak biletinizi alabilir, uygun otelinizi bulabilir ve çevrenizdeki gezilecek yerleri keşfedebilirsiniz. Bunun yanında ise Google Trips ile seyahat ettiğiniz alandaki en gözde turistik yerler, etkinlikler ve turlardan haberdar olabilirsiniz.

Editör Notu: Google ürünlerini bir arada kullanabilirseniz, bugün reklamını televizyonlarda gördüğümüz çoğu siteye ekstra komisyonlar ödemekten de kurtulabilirsiniz. Hayatımızı kolaylaştırabilecek uygulamaları bir arada kullanmayı toplumca öğrenmemiz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın