Google Burger emojisindeki hatayı düzeltti

Google, Android 8.0 ile birlikte gelen emoji paketinde bazı hatalar yapmış ve bunlar sosyal medyada çok yankı uyandırmıştı. Bunlardan en bariz olanı makalenin resminde de görebileceğiniz üzere burger emojisi. Bu emoji bildiğiniz cheeseburger şeklinden oldukça farklıydı.

Emoji paketi 8.1 ile düzeltildi

Bu emojinin yanında Beer, Beers, Cheese etiketli emojiler de düzeltilmiş oldu. emojipedia’nın haberine göre bu değişiklik kişilerin diline düşen Google ekibi için bir ayıbı örtmekten daha iyisi, geri bildirimleri daha fazla dinlemeye başladıklarının göstergesi.

Emoji hakkında atılan tweetler

Kullanıcıların kimisi bu durumla dalga geçerken, kimisi de böyle bir hatanın yapılmış olmasından dolayı olayı kabus olarak nitelendirdi.

Böylelikle kullanıcılara ufak da olsa yaşattığı kabus sona ermiş gibi görünüyor. Bu arada firmalara göre farklılık gösteren simgelerin karşılaştırmasını aşağıda bulabilirsiniz.

emoji

Bu arada Android 8.1 sürümünün geliştirici önizlemesi safhasında olduğunu ve muhtemelen bu ayın (Aralık) son günlerinde yayınlanabileceğini aktaralım. Türkiye’de bulunan akıllı cihazların bazıları bu yeni özellikleri göremeyecek ama buna nail olanlar bizlere tweet atabilirse seviniriz. Bizimle @bilisimeumutol kullanıcı adından etkileşime geçebilirsiniz.

Dipnot: Resimler emojipedia sitesinden alınmıştır.

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın