Google Asistan Hizmetlerine Bir Yenisini Daha Ekledi

Artık eve tesisatçı ararken tanıdıklara usta sormanıza gerek yok. Elektrikçi, tesisatçı, ev temizleyici gibi yakınlarda bu hizmetleri veren firmaları arıyorsanız bugün itibariyle Google Asistan size yardımcı olabilir.

Google Asistan ve OK Google

Bunu yapabilmeniz için, Android telefonunuzda, iPhone’da veya Google Home gibi sesle aktive olan cihazlarda Asistanınıza  “OK Google, bana bir tesisatçı bul” demeniz yetiyor.

Asistan daha sonra size birkaç soru soruyor ve yakınlarda bulunan bazı firmaları öneriyor.

Google Asistan

ABD’de bu özellik önümüzdeki hafta devreye girecek,  böylece bu özellikle kullanılmaya başlanmış olacak. Google Asistan önceden birçok firma belirleyeceğini ve çoğu şehirde kullanıcılarına bu hizmeti sunabileceğini söylüyor.

Yaşadığınız şehirde Garantili veya belirlenmiş firmaların olmadığını düşünüyorsanız, buna çözüm olarak Asistan yakındaki diğer firmaları karşınıza getiriyor.

Bu özellikle beraber Google bize neredeyse aradığımız her şeyi sadece bir arama motoru olarak değil, elimizin altındaki asistanımız olarak da hizmet verebilecek bir uygulama sunuyor. Zaten teknolojinin bize sunmuş olduğu kolaylıkları kullanmaya ve onlarla işlerimizi halletmeye alıştık 🙂

Deneme testleri ve kullanım geri bildirimlerinden sonra sanırım ülkemiz için de bu hizmeti sağlamaya başlayacaktır. Çok kısa bir süre içinde olmasa da, yakın bir zaman sonra Google Asistan bize yukarıda bahsettiğimiz gibi öneriler sunmaya başlayabilir. Takipte kalmanız ve isterseniz aşağıdaki uygulamaları kurmanızı öneriyoruz.

Google Asistan için iki seçenek var;

1. Google Allo

Google Allo hem mesajlaşma uygulaması hem de Asistan’ı kullanmak için güzel bir uygulama. Aşağıdaki butondan edinebilirsiniz.

Google Play

2. Google Asistan Launcher

Bu uygulama ise Google tarafından oluşturulan bir ana sayfa uygulaması. Telefonunuz satın aldığınız firmaların arayüzlerini kullanıyorsa ve Google tarafından Android için oluşturulmuş esas ana sayfa deneyimi yaşamak ve asistana buradan ulaşmak için aşağıdaki butondan kurabilirsiniz.

Google Play

Bir Cevap Yazın