Google Arama Sonuçlarında Otel ve Uçuş Rezervasyonları Dönemi

Google Salı günü yaptığı açıklamada, gezi planlamasını mobil cihazlarda daha basit hale getirmek için insanların akıllı telefonları kullanarak otel ve uçuş aramaları biçimini değiştirdiğini açıkladı.

Şirket, otel ve uçuş rezervasyonlarının artık Google Arama sonuçları aracılığıyla yapılabileceğini söyledi. Kullanıcılar, sonuç listesinden ayrılmadan fotoğrafları yer alan otellerin arama sonuçları arasında dolaşabilecekler. Tarih ve fiyat filtrelemeleri sayesinde kullanıcılar Google üzerinden rezervasyon yaptırabilecekler.

Bütün Planınız Tek Yerde

Uçuşlar içinde aynı şekilde yöntemler kullanılacağınız söyleyen Google, kullanıcıların artık uçuş ve otel arasında yeni bir sekme düzeniyle daha kolay geçiş yapabileceklerini söylüyor. Kullanıcılar ayrıca, en iyi otel ve uçuş seçeneklerini belirlemek için varış yerine göre arama yapabilirler. “Diğer Hedefler” sekmesinde, orjinal hedefin ve yol boyunca ilave hizmetler sunabilecek olan Google’ın onayladığı firmaların yakındaki gezi önerileri de bulunacak.

Google’ın farkına vardığı gerçek şu ki bilgisayar başında zaman kaybetmek yerine akıllı bir telefonla seyahat etmek daha kolay ve kullanışlı. Kullanıcıların son dakika yapmak istedikleri değişiklikler ve istedikleri yere istedikleri gibi ulaşabilmek için kullanıcı dostu hizmetlere ihtiyaç duyuyorlar.

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın