Facebook, Yöneticilerin Topluluklarını Büyümelerine Yardımcı Olmak İçin Yeni Araçlar Ekledi

Bu yılın başlarında, Facebook, grup yöneticilerine yönelik ilk zirve toplantısını, gruplar üzerine yeni bir odaklanma süreci olarak gerçekleştirdi ve daha sonra yöneticilerin Facebook topluluklarını korumak ve büyütmelerini sağlamak için yeni analiz araçları ve seçenekleri sunmasına yol açtı.

Şimdi Facebook , karşılama notları, üyelik rozetleri ve belirli grup profilleri de dahil olmak üzere grup katılımını daha da artırmak için yeni grup araçlarını ekledi .

İşte açıklananlar.

1. Facebook içinde Hoş Geldiniz Mesajları

Facebook tarafından açıklandığı gibi :

“Yöneticiler için, yeni üyelere hoş geldiniz demek ve onları desteklediklerini hissetmek, topluluk oluşturmak için çok önemlidir. Onların yeni üyeleri gruba tanıtmalarına yardımcı olmak için, yöneticiler artık otomatik olarak yeni katılımcıları etiketleyecek bir hoş geldiniz mesajı yazabilirler. “

Oldukça basit bir ektir, ancak yeni üyeleri gruba yönlendirmek ve onları daha fazla dahil etmek konusunda büyük ihtimalle yardımcı olacaktır.

Tabii ki, herkes bu şekilde vurgulanmak istemiyor, bazıları sadece okumak istiyor ve mutlaka katılmak istiyor, ancak her bir toplum yöneticisi kendi toplulukları için kendi tercihlerini değerlendirebilecek.

2. Grup Üyelerinin Rozetleri

Facebook ayrıca , Ağustos ayındaki testlerde görülen grup üyesi rozetlerini resmen ekledi .

Facebook, grup yöneticileri, yöneticileri ve yeni üyeler için rozet eklediklerini ve bu kullanıcıların bu kullanıcıların durumunu daha kolay tanımlamasına yardımcı olduklarını söylüyor. Bu, herhangi bir sorunuz ya da sorunuz olduğunda yardımcı olabilecek üyeleri arayan kişiler için özellikle yararlı olacaktır.

3. Üye Profilleri

Facebook ayrıca grup ile alakalı bilgiler sağlayacak yeni üye profilleri ekliyor.

“Şimdi, grup üyeleri başka bir kişinin adını tıkladığında, ortak olarak paylaşabilecekleri ve gruptaki o kişinin etkinliğinin bir feed’i gibi kamuya açık bilgiler temel alınarak gruplara özel bir profile yönlendirileceklerdir.”

Gördüğünüz gibi, gruba özel profiller tüm Facebook bilgilerinizi değil, herkese açıklanan son fotoğraf ve grup etkinliği de dahil olmak üzere her bir kullanıcı ve grupla ilgili bilgileri içermektedir.

4. Yeni Denetimler

Facebook ayrıca, yöneticilerin topluluklarını genişletmeye nasıl yardımcı olabileceği konusunda rehberlik sağlayacak yeni araçlara eklemeyi, grubunuzun en fazla etkinliğiyle (yeni içeriğe katılımı artırmak için) ve grup keşfedilebilirliğinizi iyileştirmenize nasıl yardımcı olabileceğiniz gibi önerilerle (örneğin, konum etiketleri).

“Ayrıca en destekleyici gruplarda bile görüşmelerin ısınabileceğini duyduk, bu nedenle yöneticilerin grup kurallarını unutmuş olabilecek üyeleri yönetmek için daha fazla araç oluşturduk. Yöneticiler artık üye bir üyenin yorum yapma ve yayınlama yeteneklerini geçici olarak kapatabilir ve topluluk kurallarını ihlal eden üyeleri, yönettikleri birden çok gruptan tek bir tıklamayla kaldırabilir. “

Bunlar Haziran ayında eklenen gruplara eklenir ve grup yöneticilerinin ağlarını yönetmeleri ve büyütmeleri için kapasitelerini artırır.

Belirtildiği gibi, bu yıl, özellikle CEO Mark Zuckerberg’in Şubat ayında yayınladığı yeni misyonunun “Destekleyici Ağları” nın temel direğini yaptıktan sonra, grupların yenilenmesine odaklanıyor.

Bir Cevap Yazın