Facebook Messenger’a Yeni Snapchat Özelliği

En yaygın kullanıma sahip sosyal medya platformu Facebook, çıktığı günden beri kendi bünyesine dahil edemediği Snapchat ‘in özelliklerini kendine entegre etmeye devam ediyor.

Bildiğiniz gibi Facebook, Twitter, Instagram ve Whatsapp’ı kendi bünyesine dahil etmiş ancak çıktığı günden beri Snapchat’i alamamıştı ve bu yüzden gençler arasında çok yaygın olan Snapchat’in özelliklerini sürekli olarak kendi platformlarına uygulamaya koymuştu.

Yeni Snapchat Özelliği artık Messenger’da!

Snapchat’in arttırılmış gerçeklik çıkartmaları artık Messenger’da World Effects adı ile yerini aldı.

 

World Effects farklı olarak kameraya bağlı değil nesneye bağlı hareket ediyor. Kullanımı oldukça kolay, Messenger kameranızı açın ve nesneyi ya da ortamı belirledikten sonra istediğiniz World Effects’i seçin.

Sonrasında ise yeni çıkartmanlarınızı tıpkı yukarıdaki videoda gösterildiği gibi kullanın. Videoya dikkat ettiyseniz çıkartmalar neredeyse üç boyutlu şekilde görünüyor. Videonun sonuna doğru şirin arkadaşımız aşağıya doğru eğildiğinde kalp çıkartması da görüş açısına göre değişiklik gösteriyor.

Bunun yanında zamanlama kurabileceğiniz bir kutlama robotu adı verilen sistem de geliyor. Çok ufak bir bilgi de olsa bununla ilgili gelişmeleri de takip ediyor olacağız. Sanırız ki günlük olarak size sürpriz bilgiler ile geri dönen bir messenger botu ile karşı karşıya kalacağız 🙂

Daha ilgi çekici özellikler hakkında bizimle paylaşımda bulunabilirsiniz. Şuan için az sayıda çıkartma olsa da yakın zamanda birçoklarının videolarımıza eşlik edeceğini düşünüyorum.

Sevimcan Kayayurt

Çok okurum, çok gezerim ve sürekli yazarım...

Bir Cevap Yazın