Facebook Messenger Kids, genç kullanıcıları çevrimiçi sohbete bağlamak yeni bir yol

Bu konuda nasıl hissedeceğinizden tam olarak emin değilim. Facebook, 13 yaşın altındaki gençlerin online arkadaşlarıyla iletişim kurmalarını sağlayacak yeni bir Messenger Kids uygulaması başlattıklarını açıkladı .

Madalyonun iki yüzü var burada. Birincisi, olumsuzluklar var – Facebook, yeni nesil kullanıcıları teşvik etmek istiyor ve aynı zamanda çocukları çevrimiçi iletişimin tehlikelerine maruz bırakıyor. Ancak diğer taraftan birçok çocuk zaten çevrimiçi etkin durumda ve güvenlik kontrolleri olmayan sohbet benzeri uygulamalar kullanıyor.

Görüş açıkça bölünecek olsa da, Facebook’un Messenger Kids’i, YouTube Çocuk içeriklerini çevreleyen son tartışmalara çok yakın bir zamanda başlatmayı seçmesi şaşırtıcı. Medium’da yayınlanan bir araştırma , YouTube Çocuk videoları için rahatsız edici örnekler buldu; bu da YouTube’un süreçlerini iyileştirmek için harekete geçmesine neden oldu .

Messenger Kids Umut vaadedebilir

Mesajlaşma açıkça video içeriğiyle önemli ölçüde farklıdır, ancak yine de birçok ebeveyn bulguları anlaşılır bir şekilde ilgilendirmektedir ve bu nedenle şu anda çevrimiçi etkinliklerin potansiyel tehlikelerinden habersiz. Yeni bir çocuk uygulamasına geçmek garip bir zamana benziyor.

Fakat belirtildiği gibi, mesajlaşma farklı bir süreçtir ve Messenger Kids uygulaması çok mantıklıdır.

Facebook duyurusu mesajında ​​en büyük vurgu noktalarından biri , Ulusal Güvenlik ve Yaşam Bozukluğu Aileleri ve Blue Star Aileleri de dahil olmak üzere yeni uygulamayı geliştirmede çocuk güvenliği gruplarıyla kapsamlı bir şekilde görüştükleri. Facebook aynı zamanda potansiyel bir geri tepmeyi bekliyor ve Messenger Kids sitesinde kapsamlı bir SSS bölümünü eklerken ebeveynleri rahatlatmaya yardımcı olmak için çocuk güvenliği hakkında ayrı bir ‘Sert Sorular’ yayınını yayınladılar.

Bu kaynakların ne kadar etkili olduğu sorgulanabilir – belirtildiği gibi, çoğu ebeveynin şüpheleniyorum, olumlu ya da olumsuz kampa düşeceği ve çocuklarının uygulamayı kullanmalarına izin vermeyeceği.

Facebook’un açıklamasına göre Messenger Kids

Messenger Kids süreci oldukça açıktır – Facebook tarafından açıklandığı gibi :

  1. İndirme:  Önce, çocuğunuzun iPad, iPod touch veya iPhone’daki Messenger Kids uygulamasını App Store’dan indirin.
  2. Onaylayın : Daha sonra, kendi Facebook kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak çocuğunuzun cihazını doğrulayın. Bu, çocuğunuz için bir Facebook hesabı oluşturmaz veya onlara Facebook hesabınıza erişim sağlamaz.
  3. Bir hesap oluşturun:  Çocuğunuz için bir hesap oluşturarak kurulum işlemini bitirin, burada yapmanız gereken tek şey onların adını vermektir. Ardından cihaz çocuğa teslim edilebilir böylece onayladığınız aileyle ve arkadaşlarınızla sohbet etmeye başlayabilirsiniz.
  4. Kişileri ekleyin: Çocuğunuzun onaylanan kişi listesine kişi eklemek için, ana Facebook uygulamanızda Messenger Kids ebeveyn kontrolleri paneline gidin. Oraya gitmek için, ana Facebook uygulamanızın sağ alt köşesindeki “Daha fazla” yı tıklayın ve Keşfet bölümündeki “Messenger Kids” ı tıklayın.

Buradaki temel unsur, ebeveynlerin Messenger Kids’teki herhangi bir kişiyi onaylamaları gerektiğidir – hiç kimse onayınız olmaksızın çocuğunuzun kişi listesine eklenemez (ve çocuklar aslında kendi hesaplarına sahip değildir, dolayısıyla bunu kaçamaz) .

Messnger Kids

Çocuklarınıza bu uygulamanızı hazırladıktan ve kişilerini onayladıktan sonra, “çocuklara uygun ve özel olarak seçilmiş” GIF’ler, çerçeveler, çıkartmalar, maskeler ve çizim araçları kullanarak arkadaşlarınızla iletişim kurabilirler.

messenger kids

Çocuklar, arkadaşlarınızla iletişim kurmanın yanı sıra onaylanan yetişkin akrabalarına da mesaj gönderebilir ve bunları normal Messenger uygulamasıyla alacaklardır.

Burada bazı ilginç araçlar var ve çocukların buna bayılacağına güvenle söyleyebilirim ve kesinlikle süreçteki süreçler bir sürece güvence katıyor. Ayrıca, çocukların uygunsuz içeriği paylaşmasını önlemek için proaktif algılama filtreleri de vardır ve Facebook, çocuğunuzun reklam hedeflemesi için etkinliğini kullanmaz .

Ancak çocuğumun Messenger Kids’i kullanmasına izin mi vereceğim?

Dürüst olmak gerekirse bilmiyorum – Henüz köklü bir duruşum yok. Belki, eğer arkadaşları onu kullanıyorsa, o zaman onları kaçırmamalarını istemem, ama onlarla çevrimiçi olması beni endişelendirir. Böyle sıkı tedbirler alınsa bile, çocuklar çevrimiçi sohbet ettirmek için çok genç hissediyor.

Ancak, birkaç yorumcu tarafından belirtildiği gibi , yine de, birçok çocuk çevrimiçi olmasına rağmen, Snapchat gibi uygun içeriğe sahip en iyi şöhreti bulunmayan daha az güvenli uygulamalardan bazıları.

Facebook büyüme açısı yeniden yürürlüğe giriyor: Facebook, çocuk dostu, ebedi güvenen bir uygulama geliştirerek, gençlerin resmen kaydolmadan önce gençlerin arkadaşlık ağları kurmalarına yardım ederek imparatorluğunu daha da genişletme fırsatı buluyor kendi hesapları için. Bu, onlardan (Facebook) yaşlandıklarında kurulan gruplarla sadık kalma ihtimalini arttıracaktır.

Madalyonun iki yüzü var, açıkçası, ancak Facebook’un Messenger Kids’le bir başka galibi olması ve gelecekteki genişlemelerini daha da sağlamlaştırmasına şaşırmam.

 

Facebook Messenger Kids, genç kullanıcıları çevrimiçi sohbete bağlamak yeni bir yol” için bir yorum

Bir Cevap Yazın