Facebook Messenger 17 Milyar Videolu Görüşme Sayısına ulaştı

Bildiğiniz gibi 2016 yılının Kasım ayında Facebook Messenger içerisinde Videolu Görüşme (daha doğrusu grup görüşmesi) servisini yayına almıştı. Bu videolu görüşme sayısının 2017 yılında patlama yaşamasına sebep olmuş görünüyor. 2017 rakamlarına göre yıl daha bitmeden bu sayı 17 milyar görüşmeye kadar çıkmış.

Videolu Görüşme Sayısı 2 kat artmış

Yine 2016 yılında yaklaşık 8 milyara yakın olan bu sayı özellikle bu yıl android tabanlı akıllı cihazlar için Facebook tarafından Messenger Lite’nin yayınlanması ardından arttı. Çünkü diğer sürüme nazaran Messenger Lite daha fazla sohbet odaklı ve daha düşük özellikli cihazları destekliyor.

2017 yılı genel istatistiklerine baktığımızda;

  1. Kullanıcılar 500 milyar emoji ve 18 milyar GIF göndermiş.
  2. Yılın her günü ortalama 7 milyar sohbet gerçekleşmiş.
  3. Günlük ortalama 260 milyon yeni konuşma başlatılmış.
  4. Ortalama grup sohbetinde en az 10 kişi varmış.

Facebook bu raporu yayınladı ama Microsoft böyle bir rapor yayınlamadığı için Skype verilerini bilemiyoruz. Aynı şekilde Apple da MacOs ve iOS içinde bulunan FaceTime uygulamasındaki verileri de dışarıya açmadığı için bununla da ilgili bir veri yok. Dolayısıyla sosyal medya deneyimini Facebook Messenger önde götürüyor gibi görünüyor.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek ve tüm verilere erişmek için şu linke tıklayabilirsiniz (İngilzice).

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın