Datally uygulamalarınızın mobil verinizi “yemesini” engelleyecek

Datally, Google tarafından sizlere sunulan yeni bir uygulama. Bol özellikli internet koruma uygulaması ve çok şirin. Asıl amacı ise cihazınızda kuru olan uygulamaların siz veri dolaşımı ya da mobil verideyken ne kadar internet harcadığını hesaplayıp size bunu azaltmanıza yönelik önlemler almanıza imkan sağlamak.

Datally internet kotanızı korur

Malum ülkemizde her şey kotayla. Mobil veri mağduru olmamak için bazen yoldayken interneti kapattığımız oluyor. Ama bu uygulama ile sizler kendi uygulamalarınızın internet harcamalarını kontrol altına alıp kota aşma derdinden kurtulacaksınız.

Uygulamanın baş üretim yöneticisi Josh Woodward ekibinin bu uygulamayı oluşturmadan önce cihazlarını uçak moduna alan ve sadece belirli bildirimler için bile olsa uçak modundan çıkan insanları da gözlemlediklerini aktarmış. Bu durumda tabii ki uçak modundan çıkan cihazın binlerce bildirimi bir kerede alması insanların internetlerini yemekte olduğunu görmüşler. Ardından Datally fikri ve uygulaması ortaya çıkmış.

Yaz başından beri Google Filipinler’i merkez alarak Datally uygulamasını test ediyordu. 500 bin kişi uygulamayı denemiş ve yaklaşık olarak normal kullanım dahilinde %30 oranında veri tasarrufu sağlamışlar. Bu da oldukça iyi bir değer olarak görünmekte.

Şu an bu uygulamayı siz de herkes gibi indirebilirsiniz. Uygulamanın Türkçe dil desteği bulunmamakta ama arayüzü kullanıcı dostu olduğundan kolay alışacağınızı düşünüyorum.

İndirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Google Play

Serkan Algur

WordPress ve Web üzerine makaleler yazan ve "yazılımcıyım" diye ortada dolanan bir deli :) Birkaç ay içinde taze baba :D

Bir Cevap Yazın