AR Filtreleri ile Alışveriş Zamanı

Teknolojinin yeni çağında alışveriş tutkunlarına yeni bir haberimiz var. Günden güne değişen ve gelişen teknoloji, sürekli iç içe olduğumuz sosyal medya platformlarını yeni yeni gelişmelere sürüklüyor. Değişim ve gelişim denildiğinde akla ilk gelen platform şüphesiz ki SnapChat.

Influencer ve bir çok içerik üreticisine yönelik açtığı AR filtreleri ile alışveriş yap butonunun dışına çıkan SnapCaht bu stratejiyi Nicki Minaj ile deneyerek, Queen isimli albümünü AR filtreleri ile takipçilerine sundu.

Alışveriş yap butonuna bastıktan sonra uygulama içinde bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfa üzerinden markaya ait diğer ürünlere de ulaşmak mümkün.

Snapchat VS Instagram

Temmuz ayından bu yana e-ticaret üzerinde geliştirmeler yapan SnapChat, markalar ile üreticileri de bir araya getiren, Storytellers’ı da yayınlamıştı. Aynı zamanda Instagram da IGTV’yi yayınlayarak aralarındaki sürekli rekabeti devam ettirdi.

Ayrıca AR özelliği Nisan ayında piyasaya sürüldüğünden beri Adidas, Amazon, Coty ve Domino’s gibi şirketler tarafından kullanılıyor. Bir süredir kullanıcı kaybeden ve bu kayıpları yaptığı yenilikler ile düzeltmeye çalışan Snapchat, bir çok farklı fikir ile karşımıza çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sevimcan Kayayurt

Çok okurum, çok gezerim ve sürekli yazarım...

Bir Cevap Yazın