Apple Spotlights Key iOS 11.3 Özelliklerini Yayınladı

Apple, bu baharda iOS 11.3 piyasaya çıktığında piyasaya sunulacak yeni özellikleri açıkladı.Şirket, iOS 11.3’ün geliştirici önizlemesini iOS Geliştirici Programı üyelerine yayımladı. Kısa bir süre önce güncellemenin genel bir beta sürümü bekleniyor.

Güncelleme, iPhone ve iPad’de artırılmış gerçekliği yaşamak, iPhone X’de yeni Animoji sunmak ve kullanıcılara Sağlık uygulamasındaki sağlık kayıtlarının birleştirilmiş görünümünü sunmak için yeni yollar sağlayacak.

IOS mobil cihazlar için Apple’ın AR dev platformu olan ARKit’in bir beta sürümü de Devs’e verildi.

ARKit 1.5 posterleri, işaretleri ve resimleri interaktif AR deneyimlerine dönüştürebilir. Sanal nesneleri duvarlar ve kapılar gibi dikey yüzeylerde tanıyabilir ve yerleştirebilir hale getiriyor.

İş Dünyasındaki Yenilikler

IOS 11.3 herkes tarafından kullanılabilir duruma getirildiğinde beta olarak başlatılacak yeni İş Sohbet özelliği kullanıcıların Mesajlar uygulamasındaki işletmelerle doğrudan iletişim kurmasına izin verecektir.Business Chat’ın başlangıçta birlikte çalışacağı şirketler arasında Lowe’s, Discover ve Wells Fargo bulunmaktadır.Uygulama, kullanıcıların bir hizmet temsilcisiyle sohbet etmesini, randevuyu zamanlamasını veya uygulamadan çıkmadan Apple Pay aracılığıyla alışveriş yapmasını sağlar. Bu özellik, kullanıcının iletişim bilgilerini işletmelerle paylaşmaz ve kullanıcılar sohbet etmeyi herhangi bir zamanda durdurabilir.

Sağlık Alanındaki Yenilikler

Sağlık uygulamasındaki yeni Sağlık Kayıtları özelliği, tüketicilerin mevcut tıbbi verileri, hastaneler ve klinikler dahil olmak üzere birden fazla sağlayıcıdan tek bir görünümde görmelerini sağlayacak.Ayrıca laboratuar sonuçları, ilaçlar ve diğer sağlıkla ilgili bilgiler için düzenli bildirimler alacaklar. Sağlık Kayıtları verileri şifrelenmiş ve şifre korumalı olması bekleniyor.

 

Gelelim Batarya Performasına

Apple’ın Salı günü iOS 11.2.5 sürümünde bazı güvenlik açıkları düzeltildi ve yeni özellikler eklendi.Apple, daha yeni bir iOS 11.3 beta sürümünde yeni pil yönetimi özelliklerini eklediğini söyledi.Apple’ın iOS kullanıcılarını memnun etmek ve eski iPhone’ları yavaşlatmaktan kaynaklanacak olumsuz etkileri ortadan kaldırmak istediği için pil sorununu bu güncelleme ile çözmeyi planlıyor.

Bir Cevap Yazın