Akıllı Kalemler Bu Uygulama İle 3D Yazıcıya Dönüşecek!

3D tarayıcı özelliğini getirecek olan uygulama baharda piyasaya çıkıyor. Akıllı cihazlar daha fazla “akıllanıyor”. Neredeyse her şeyi ölçebilen bu akıllı kalem ise çok yakında objeleri 3 boyutlu olarak tarayabilecek. Akıllı Kalemler ve bu bağlamdaki ürünler piyasada giderek artacak gibi görünüyor.

Günümüzde 3D yazıcıların kullanım oranı ve alanlarının giderek artmasından dolayı önde gelen bir çok teknoloji firması 3D teknolojilerine yönelik arge çalışmalarına hız verdi.

Eski Misfit’in beyin takımı tarafından kurulan Instrumments şirketinin geliştirdiği “Theimpressive 01 Pen” isimli akıllı kalem için 3D tarayıcı özelliğini getirecek olan uygulama önümüzdeki baharda piyasaya çıkıyor. Bu “Pro App” isimli uygulama, kalemin objeler üzerinde gezdirilmesiyle şekilleri tanımlamasına imkan sağlayacak.

Çevrimiçi Akıllı Kalemler

Kullanıcıların 3D verileri Wireless ile çevrimiçi paylaşmalarına imkan verecek. Şekillerin uzun ve meşakkatli olan 3D modelleme sürecine getireceği bu önemli kolaylık sebebiyle güncelleme, 3D sanatçıları tarafından memnuniyetle karşılanacak gibi.

Genel ürün tanıtımı videosu ise şu şekilde. Akıllı Kalemler tarayıcıya dönüşürse aşağıdaki gibi oluyor 🙂

Bu yeni teknolojinin yanı sıra, şirket “01 Pen Scanner” ürününün bir çeşidi olan “01Go”yu da duyurdu. “01”den 50 dolar daha ucuz olarak, kalem özelliği feda edilerek dizayn edildiğinden daha küçük ve taşınabilir bir tarayıcı şeklinde aynı fonksiyonu yerine getirecek. 1 Mart 2018‘de çıkacak olan 01 Go normal şartlar altında 99 dolara listelenmiş durumda, fakat kısa bir süreliğine bu Akıllı Kalemler Indiegogo sitesinde 79 dolara satışa hazır halde.

Hüseyin Körbalta

Blog yazarı, Front end Developer - Blog: https://huseyinkorbalta.com

Bir Cevap Yazın