2018’de Twitter’da Sosyal Medya Pazarlaması için 7 Öngörü

2017 yılının son aylarına girerken gelecek yıl ne olacağını düşünmenin zamanı geldi ve bunu yapmanın en iyi yolu öngörülerden yararlanmak. Son sosyal trendleri ve değişiklikleri oldukça yakından takip ettiğimiz göz önüne alındığında, her bir platformun nereye yöneldiği konusunda bazı eğitimli tahminler yapmak için oldukça iyi bir konumdayız. İşte önümüzdeki 12 ay içinde Twitter’dan neler bekleyebilirsiniz.

Twitter’ın 2017’de zorlu bir yılı vardı.

İşler oldukça iyi başladı, platform ilk çeyrekte aylık aktif kullanıcılarda bir sıçrama kaydetti ve katılımı artırma çabaları yolunda görünüyordu. Ancak Q2 sonuçları bu rakamlara dayanamadı ve platform , platform kurallarını uygulamak için tutarsız yaklaşımlarını çevreleyen tartışmalara bir kez daha karıştı ve ek olarak Facebook ile birlikte devam eden soruşturmanın bir parçası olarak soruşturma altına alındı. rol üstlenilen sosyal medya platformlarını 2016 ABD Başkan Seçimine getirdi.

Bot Crackdown

Twitter için siyasi müdahale araştırmasından kaynaklanan en büyük sorulardan biri, soruşturma yüzlerce binlerce – ki bunu yapmak için bilgi tweetleyen ve tekrar eden büyük sahte hesap ağları bulma ile platformdaki botların yaygınlığı olmuştur daha popüler gözüküyor veya belirli bir siyasi adayı desteklemek, mesajlaşmalarını güçlendirmek için yardımcı oluyor.

Bu tür botların etkisi kesin olarak ölçülmek zor ancak bu kadar büyük sayılarda kullanım verilerini çarpıttılar. Şimdiye dek, Twitter genellikle bot etkinliği ile ilgili sorularını silkti – muhtemelen herhangi bir önemli darbe bildirilen kullanıcı sayılarının büyük bir darbe alacağını düşünüyordu. Ancak platform, reklam doları miktarını daha iyi belirlemek ve kullanımını teşvik etmek istiyorsa, saygınlıkla Facebook’la rekabet etmeyeceklerini ve şeffaflığı artırmak için daha fazla şüpheli hesabı ortadan kaldırmaya çalışacaklarını kabul etmeleri daha iyi olabilir.

Şimdi, bu muhtemelen bittiğinden daha kolay söylendi – ve kendi bölümünde, Twitter daha iyi özdeş olmayan hesapları tespit etmek ve kaldırmak için yeni önlemler aldı . Ancak, algılanan hareketsizliğini çevreleyen tartışmalara dayanarak, Twitter’ın botlara geniş çaplı bir araştırma yapması ve dolaşımdan uzaklaştırmak için daha sert bir süreç uygulaması gerekebilir.

Resim Tanıma-Tetiklenen Reklamlar

Bu tür bir şey radarın altına girdi, ancak geçen Kasım ayında yapacakları projeleri sergileyecekleri bir etkinlik sırasında Twitter, yeni bir resim tanıma tetiklediği reklamlar için planlarını açıkladı; bu planlar , reklam panosu gibi bir fotoğraf çekerek ve bunu bir tweet yaparak aktive edebildi. . Bir kez tweet yapılan, AI görüntü tanımak ve tweet için bir ‘ödül’ ile cevap verecektir.
Twitter Medya Pazarlama

Bu tür hızlı, etkileşimli reklamcılık, Twitter stiline mükemmel şekilde uyuyor gibi görünüyor, ancak onlardan beri neredeyse hiçbir şey görmedik.

Müşteri servisi

Twitter’ın bir avantajı olan bir alanı müşteri hizmetleri ile ilgili çeşitli çalışmalar, müşteri hizmetleri ile ilgili sorgular için seçilecek sosyal platform olduğunu gösteriyor.

Facebook, botların geliştirilmesiyle bu kategoride hamle yapmak isteyen Twitter’da, avantajlarını en üst düzeye çıkarmak ve güçlü yanlarına çalışmak için bu cephedeki tekliflerini iyileştirmek istiyor olmalı.

Heyecan kendi, eklemiştir Bot benzeri araçlar ve seçenek olsa Heyecan artırmak ve olmak için daha fazla fırsat hala var etkileşim türü için anahtar bir platform.

Tweet’in çabuk tempolu, kamuya açık doğası, bu tür sorular için mükemmel bir yol sağlar – eğer Twitter daha iyi araçlar ve bağlantı seçenekleri ile daha iyi vurgulayın ve kolaylaştırırsa ve yararların farkındalığını artırırsa, bu önemli alanı büyütebilir kendi işlerinin.

Video Odak

Geçtiğimiz günlerde NewFronts etkinliğinde Mayıs ayında tekrar duyurdukları 16 canlı şovun reklamveren taahhütü altına girdiğini ve hepsinin üretileceğini ve Twitter, reklam ortaklarına yönelik videonun değerini artırmak için bu yeni programların tümünü teşvik etmek isteyeceklerini doğruladı .

Bu nedenle, Twitter’un video içeriğini öne çıkarmanın yeni yollarını test etmesini beklemeyi umuyoruz. Zengin akışlar için devam eden uyarıları Araştır sekmesine eklemeyi ve bunları masaüstündeki kenar çubuğunda vurgulamayı denediler; ancak Twitter, muhtemelen video içeriklerinde daha yeni kullanıcılara daha iyi tanıtmak için kendi “Yeni Başlıyor ” akışıyla modül muhtemelen önemli bir başlangıç ​​noktasıdır.

Twitter’da bulunan büyük içeriğin farkındalığını artırmak, henüz hakim olmadığı bir platform için önemli bir zorluk olmuştur. Belki de mevcut seçeneklere ek olarak, uygulamada özel bir video sekmesine ekleme yardımcı olacaktır.

Ancak bunu yaptıklarında, 2018’de gerçek zamanlı video içeriğinin farkında olunması, video reklam seçeneklerinin değerini artırmaya yardımcı olmasını bekleyebilirsiniz.

 

Algoritma Geliştirmeleri

Twitter’ın ayrıca, kullanıcıların kendileri ile en alakalı içerikler konusunda uyarılmalarını sağlamak için algoritma hedeflemesini geliştirmeleri gerekiyor.

Nişan istatistiklerine yansıyan bu cepheden daha da gelişiyorlar , ancak özellikle son zamanlarda kişiselleştirilmiş konuları (ve ağınızdaki Nuzzelbenzeri popüler makaleleri ) sundukları Keşfet sekmesinde, hala iyileştirilmesi gereken alanlar var .

 

Bir Cevap Yazın